Sıkça Sorulan Sorular

Müşterilerimiz ve ziyaretçilerimiz tarafından sıkça sorulan soruları bir araya getirip, sizler için yanıtladık.


Alarm Sistemi ve Alarm Merkezi nasıl çalışır?

Alarm sisteminiz, ev veya işyerinize kurulduktan sonra, oluşturulan güvenli bölgeye izinsiz bir giriş olması durumunda, 110 desibel üzerinde bir ses ile çevre farkındalığı yaratacak şekilde tasarlanmıştır.

Oluşan alarm durumu, alarm paneliniz tarafından, bir sinyal ile Alarm Merkezine bildirilir. Eğitimli ve uzman Alarm Merkezi operatörlerimiz, abonelerimizden gelen tüm sinyalleri izleyerek, öncelikle abonelerimizden teyit almak koşulu ile gerekli durumlarda Emniyet güçlerini veya ilgili acil durum ekiplerini yönlendirirler.

İzinsiz giriş durumu dışında acil sağlık, panik, sabotaj, gaz kaçağı, duman ve su baskını durumlarında da alarm sisteminiz tarafından Alarm Merkezine sinyal gönderilir. Biges 365 Alarm Merkezi operatörleri bu durumlarda da sizin için gerekli yönlendirmeyi en kısa süre içinde yapmak üzere eğitilirler.

Yalnızca Alarm Sistemi yetmez mi? Neden bir alarm merkezine ihtiyaç duymalıyım?

Bir alarm merkezine bağlı olmayan alarm sistemi sahibi olmak, sizi birçok açıdan savunmasız durumda bırakabilir.

Biges 365 Alarm Merkezi, gelen acil durum sinyallerini, saniyeler içerisinde değerlendirerek durum teyidi almak için aboneye ulaşır. Acil durumun teyit edilmesinin hemen ardından, Emniyet güçleri, İtfaiye veya Sağlık birimleri ile anında temasa geçerek derhal yönlendirme yapılır.

Biges 365 Alarm Merkezi; hırsızlık, acil sağlık, gaz kaçağı, duman veya su baskın alarmı dışında da alarm sinyallerini izlemektedir. Özellikle Panik, Tehdit, Gasp veya Sabotaj sinyallerinin takip edilmesi, alarm sistemi sahipleri açısından hayati öneme sahip olabilir. Bu tür acil durum sinyalleri geldiğinde, abonenin zor durumda olduğu düşünülerek, herhangi bir teyit alınmaksızın, derhal emniyet güçleri yönlendirilmesi yapılır.

Bütün bu durumların dışında, Biges 365 Alarm Merkezi, merkeze bağlı bulunan alarm sistemlerinin sağlıklı çalışıp çalışmadığını da sürekli denetler. Alarm sistemlerinden gelen arıza, akü zayıf veya batarya zayıf sinyalleri sürekli izleme altında tutulur ve sistem durumu raporlanır. Böylece, alarm sisteminizin, ihtiyaç duyduğunuz anda çalışıyor olduğundan her zaman emin olursunuz.

Alarm sistemim kablosuz olabilir mi?

Üstün Alman teknolojisine sahip, yüksek performanslı Bosch Hırsız Alarm Sistemleri ürün portföyünde, her ölçekteki ev ve işyerine uygun bir kablosuz alarm sistemi mevcuttur. Sisteminiz, yapılacak keşif sonrasında, en iyi performansın alınabilmesi için, tamamen sahip olduğunuz alana özel olarak tasarlanır.

Elektrik kesildiğinde alarm sistemim çalışmaya devam edecek mi?

Panele bağlı dedektör ve aksesuar sayısına bağlı olarak değişmekle beraber, alarm sisteminiz sahip olduğu akü sayesinde minimum 6 saat çalışmaya devam eder.

Siren kablosu kesilirse alarm çalmaya devam eder mi?

Siren'in içinde de bir akü vardır ve sirene giden enerji kablosu kesilse bile sesli uyarı vermeye devam eder. Alarm sisteminiz, alarm izleme merkezine bağlıysa izleme merkezine de sabotaj bilgisi gider ve bilgilendirilirsiniz.

Evimdeki evcil hayvanım alarm sisteminin çalışmasına engel olur mu?

Bosch alarm sistemlerinin üstün Alman teknolojisi ile geliştirilmiş olan hayvan dostu hareket dedektörleri sayesinde, alarm sisteminiz 20kg'a kadar ağırlıktaki evcil hayvanlarınızın hareketlerinden etkilenmez.

Alarm Sistemime yeni özellikler ekleyebilir miyim?

Ekip, tamamen sizlerin ihtiyaçları doğrultusunda esnek olarak planlanabilen ürün ve hizmetler ile donatılmıştır. Dilerseniz, alarm sisteminize yeni modüller ekleyebilir, farklı dedektör türleri sayesinde evinizin veya işyerinizin güvenlik çemberini genişletebilirsiniz.